Akcija dobrovoljnog davanja krvi u Å¡koli

Vršac, Poljoprivreda škola "Vršac", 25.11.2017.

Akcija dobrovoljnog davanja krvi u Poljoprivrednoj školi ,,Vršac,, održana je 23.11.2017. godine. Pozivu da dobrovoljno daju krv odazvalo se više od dvadeset učenika i profesora naše škole, tako da možemo reći da je akcija bila uspešna. Učenici Poljoprivredne škole pokazali su humanost na delu.
Celu organizaciju vodili su nastavnici škole Igor Lazaroj i Uroš Božanić, dugogodišnji dobrovoljni davaoci krvi.
Zahvaljujemo se i odeljenju za transfuziju krvi, Opšte bolnice u Vršcu koji su prihvatili zahtev da se ova akcija održi u našoj školi.

Detaljnije pogledajte na našoj FB stranici OVDE

Poseta pozorišnoj predstavi "Edmund Kin"

Vršac, Poljoprivreda škola "Vršac", 17.11.2017.

Učenici Poljoprivredne škole ,,Vršac,, su u petak 17.11.2017. imali prilike da pogledaju predstavu ,,Edmund Kin,, u režiji Irfana Mensura, u Narodnom pozorištu ,,Sterija,, u Vršcu. Predstavi je prisustvovalo više od 150 učenika škole a organizaciju posete pozorištu vodile su profesorke Srpskog jezika naše škole, Dušica Ćirin, Aleksandra Molnar i Tatjana Guga.

Detaljnije pogledajte na našoj FB stranici OVDE

Setva u plastenicima škole

Vršac, Poljoprivreda škola "Vršac", 17.11.2017.

15.11.2017. Setva spanaća i luka u plasnenicima

Detaljnije pogledajte na našoj FB stranici OVDE

Tribina ,,Bez bezbednosti nema mlaosti,,

Vršac, Poljoprivreda škola "Vršac", 14.11.2017.

Danas 14.11.2017. Održana je tribina posvećena žrtvama saobraćajnih nezgoda. Koja se na današnji dan obeležava u čitavom Svetu. Tribina je projektom ,,Bez bezbednosti nema mlaosti,, zamišljena kao interna za učenike Poljoprivredne škole. Medjutim u čitav projekat uključio se i Savet za bezbednost saobraćaja Grada Vršca, tako da je tribini dat značaj za čitav grad. Iz tog razloga danas su u Poljoprivrednoj školi bili i učenici ostalih srednjih škola Vršca. Na tribini su govorili Miloš Vasić, predsednik Saveta za bezbednost saobraćaja Vršca i član veća Grada Vrčca, Predstavnik Agencije za bezbednost saobraćaja, invalidi koji su invaliditet stekli u saobraćajnom nezgodama, a prisustvovali su i predstavnici saobraćajne policije Vršca. Tribina je ostavila snažan utisak na vršačke srednjoškolce. Na kraju tribine učenici su mogli da postavljaju pitanja vezana za bezbednost saobraćaja a na izlasku su dobili i mali poklon koji će ih opominjati na opreznost u saobraćaju. Današnjom tribinom projekat ,,Bez bezbednosti nema mladosti,, ulazi u završnu fazu. A mišljenja su da je prevazišao sva očekivanja i učenika i nastavnika, te pokrenuo čitavu društvenu zajednicu na razmišljanje o ovoj temi.

Detaljnije na našoj FB stranici OVDE

Sređivanje školske ekonomije

Vršac, Poljoprivreda škola "Vršac", 06.11.2017.

06.11.2017. Nastavljamo sa uredjenjem skolske ekonomije.
Zahvaljujući velikoj pomoći i požrtvovanosti preduzeća Mina-kop iz Vršca i njenog vlasnika Darka Sovilja, ovih dana nivelišemo veliku zemljanu terasu u dvorištu škole, na kojoj će u narednih par godina biti zasejana lucerka a kasnije se planira podizanje malog oglednog zasada dunje.

Pogledajte na našoj FB stranici OVDE