Tribina Mladi u ruralnim sredinama

Vršac, Poljoprivreda škola "Vršac", 21.11.2017.

 

 

U Poljoprivrednoj školi ,,Vršac,, održana je tribina na temu mladih u ruralnim sredinama sa ciljem iznalaženja konkretnih mera koje mogu da doprinesu rešavanju problema vezanih za položaj mladih u ruralnim sredinama. Trubinu su održali predstavnici Mreže za ruralni razvoj Srbije a sve u okviru ALTER projekta kojeg finansira Evropska Unija. Tribini su prisustvovali i predstavnici PSS ,,Agrozavod,, nastavnici agronomskih predmeta škole i učenici škole smer Poljoprivredni tehničar koji žive na selu i imaju nameru da tamo i ostanu i privredjuju. Bilo je vrlo značajno čuti njihova vidjenja problema seoskih sredina kao i načina za njihovo rešavanje. Moglo se čuti i veoma puno prednosti života na selu i to upravo od mladih agrotehničara koji će tamo i nastaviti da žive.

 

 

Design by Joomla 1.6 templates